My Bitdefender
  • 0 Shopping Cart

Windows Drivers Developer (C/C++)

CATEGORY: Research&Development

COUNTRY: Romania

POSTED ON: 2011 Mar 25

JOB DESCRIPTION:

JOB RESPONSABILITIES:

Pozitia este deschisa in cadrul echipei de Windows Proactivity & Kernel Research din Cluj.

Principalele responsabilitati:
- Dezvoltarea unor drivere de aplicatii si servicii Windows aferente, folosind Visual C/C++, Win32 API, WDK.
- Analiza tehnica de cerinte, dezvoltare de prototipuri, experimente, evaluare fezabilitate idei si solutii

REQUESTS:

Cerinte tehnice:
- cunostinte bune de ANSI C, programare multi-threaded;
- cunostinte medii/bune de Win32 API;
- cunostinte medii de arhitectura x86;
- cunostinte si capacitate bune de analiza programe si cautare de erori,

Reprezinta un plus, dar nu e obligatoriu:
- cunostinte de limbaje de asamblare x86 / x64;
- cunostinte si experiente anterioare de driver development;
- cunostinte anterioare de arhitectura NT kernel.

Abilitati personale:
- invatare rapida;
- comunicativ, deschis pentru lucru in echipa;
- entuziasm;
- responsabilitate;
- limba engleza.

JOB OFFER:

- munca intr-o echipa tanara si intr-o companie multinationala;
- orar flexibil, favorabil studentilor;
- dezvoltare personala si profesionala;
- pachet salarial competitiv;
- training profesional;
- conditii de lucru excelente.